صنایع آرایشی بهداشتی اژه
Skip Navigation LinksEjefam اژه فام > خانه > مقالات
علائم پوستی ویروس کرونا
 

شواهدِ در حال رشد نشان ‌می‌دهند که ویروس کرونا (کووید ۱۹) قادر است تقریباً بر همهٔ اعضای بدن، از جمله پوست تأثیر بگذارد. متخصصان پوست در سراسر جهان تصاویر و اطلاعاتی را در مورد انواع بثورات، التهابات و اثرات پوستی‌ای که ممکن است مربوط به کووید ۱۹ باشد به اشتراک می‌گذارند.

انواع مختلفی از اطلاعات و یافته‌های مربوط به پوست وجود دارد که آکادمی پوست آمریکا، دفتر ثبت اسناد بین المللی‌ای برای جمع‌آوری و ارزیابی این اطلاعات از سراسر جهان ایجاد کرده است.

درحالی که متخصصان در تلاش برای کشف اسرار و حل معمای کووید ۱۹ هستند، یادآوری این نکته که ما هنوز در مراحل اولیهٔ این بیماری جدید هستیم مهم است. برای متخصصان پوست دریافتن این نکته که کدام اطلاعات و یافته‌های پوستی واقعاً مربوط به کووید ۱۹ هستند و کدام یک هیچ ارتباطی با این بیماری ندارند، زمان‌بر است (برای مثال نشانه‌های پوستی ممکن است به علت سایر بیماری‌ها و یا اثرات داروها ایجاد شوند).

در حالی که گزارش‌های مربوط به مشکلات پوستی‌ای که ممکن است مربوط به کووید ۱۹ باشند، طیف گسترده‌ای از علائم، از التهابات و بثورات کلیِ بدن گرفته تا برآمدگی‌های کوچک روی انگشتان دست و پا را نشان می‌دهند، دانستن اینکه کدام یک از این علائم نشان‌دهندهٔ کووید ۱۹ بوده و کدام یک ربطی به آن ندارند، بسیار قابل‌توجه خواهد بود.

در درازمدت ممکن است استفاده از این اطلاعات و یافته‌های پوستی به ما در تشخیص اینکه آیا فردی احتمالاً به بیماری مبتلا شده است یا خیر کمک کرده و همچنین ممکن است به ما در آگاهی از این نکته که آیا افرادی که علائم دیگری ندارند لازم است آزمایش بدهند یا خیر نیز یاری برساند. و اگر ما از دلیل اصلی تغییرات پوستی مطلع شویم، شاید سرنخ‌هایی دربارهٔ چگونگی رفتار این بیماری در بدن به ما بدهد.